Konu: Empire Total War - Merak Edilen Tüm Ayrıntılar  (Okunma sayısı 42552 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Skid Row

• *
  • eski nick : Slipknot
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #60 : 23 Ocak 2010, 18:21:09 »

1 . Optionstan game options a gir. Show CPU moves yazısındaki tiki kaldır.
2. Ticaret gemilerini , ( simgesinin üstünde sarı para gibi bişi olucak )  o yerlere götürüp sokarsan , sana yüklü bir miktar para geliyor.
3.Ordular önemli yerlerde , sınırlarda , köprülerde  vb yerlerde durmalı.
4. 1800 yılına gelince sana bir soru soruyor devam etmek istiyormusun istemiyormusun diye.
5. Bebekler büyüyünce general falan oluyor.
6.Başkasının toprağına çıkmak için toprak geçiş iznin olması gerek , yada ülkeyle savaşta olman gerek. Diplomasi sayfasını açınca military access ( askeri geçiş izni ) istemelisin.
7. Afrikanın doğusunda ve batısında fildişi , Hindistanda ve uzak doğuda baharat , amerikada pamuk bulunur. Bunlara göre istediğin yere ticaret gemisi gönderirsen veya ele geçirirsen o mallar gelir sana.
8. hatırlayamadım.
9.Belirleyemiyoruz.
10. Müttefiklerini çağır derken , müttefik askerleri şap diye ışınlanmıyor oraya. Sadece o devlete savaş ilan ediyorlar. İsterlerse sonraki savaşlara asker gönderirler.
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2010, 18:21:56 Gönderen: Slipknot »

Çevrimdışı phobos451

• *
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #61 : 23 Ocak 2010, 18:59:08 »
3. Eğer düşmanla yüzleşebilecek ordun varsa tabi ki sınıra yakın stratejik yerlerde tut ki yakınından geçerken saldırabil böylece bölgene giremesin.. ama eğer yüzleşemeyeceksen ordun kuvvetlenene kadar çevredeki fabrikaları okulları falan yakıp yıkmasına izin verip şehir merkezinde beklemelisin ki silahlandırılmış halktan (armed populace) destek alasın..
5. bebekler normalde general olurdu ama empire total warda sadece imparator ölünce yerine geçiyorlar diye biliyorum srn*
6. para verdiğin sürece 5 10 turluk geçiş iznini çoğu devlet verir.. ama sınırsız geçiş iznini dostlarından falan alırsın ancak.. bir de bilgisayarın kabul etmesi için geçiş izni isterken geçiş izni teklif et ki çok para istemesin.. yani 5 tur geçiceksen 20 tur da sen teklif et tbr*
8. i ben de anlamadım (hatırlayamadım)
10. müttefiklerin çağrına uyup savaş ilan etse bile sınır komşusu değilse o devletle savaşması ancak denizden olur. senin topraklarına hadi destek vereyim diye ordu yollamaz yani tebessum* (yapay zekanın yetersizliği olarak sayılabilir)
"Bizi hatırlayın" dedi bana, bir kralın verebileceği basit bir emir... "Neden öldüğümüzü hatırlayın"... Ne savaşta gösterdiği cesaret üzerine övgü istedi, ne bir şarkı, ne de bir anıt veya şiir. İsteği basitti. "Bizi hatırlayın" dedi bana...

Çevrimdışı illegal

• *
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #62 : 05 Şubat 2010, 11:04:13 »
Israrlı isyanlar sonuçu Meşrutiyete geçtim. pacoz* 

Meşrutiyetle ilgili okudguma göre istedigimiz bakanı her turn seçebiliyoruz. ( oky )

Monarşideyken altaki (işsiz) bakanımın resmine basılı tutup göndermek istedigim bakanın üstüne bırakıyordum.

Anca Meştutiyette böyle bişey olmuyor.Sadece gönderebiliyorum ve onun yerine artık kim gelirse o geliyor.

Bu alltaki bakanlarım pek dikkat etmedim ama diger seçimde gelicek olan bakanlarmı,yoksa onlarıda seçebiliyormuyum yani bi yöntemi varmı.

Teşekkürler Şimdiden

Çevrimdışı _Sipahi_

• *
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #63 : 06 Şubat 2010, 00:11:35 »
O alttaki bakanları atayabiliyorsun ama monarşi de olduğu gibi istediğin göreve gönderemiyorsun. Yani seçebilme imkanın yok. Artık şansına ne gelirse...:D
Yaşamak yanmaktır, yanasın gerek,
Hayatın mânâsı yalnız ondadır;
Mum eğer yanmazsa, yaşamır demek,
Onun yaşamağı yanmağındadır.

Bahtiyar Vahapzade

Çevrimdışı yeni çeri

• *
  • GÖKAY YOLAÇAR
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #64 : 17 Şubat 2010, 19:34:05 »
Meşrutiye geçtikten sonra tekrar mutlakiyete gecebiliyozmu

Çevrimdışı Marcus Fenix

• *
  • Ne oluyor bu siteye ?
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #65 : 17 Şubat 2010, 19:39:03 »
Geçebiliyoruz  tbr*

Çevrimdışı yeni çeri

• *
  • GÖKAY YOLAÇAR
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #66 : 17 Şubat 2010, 19:39:52 »
onu nasıl yapabiliyozki

Çevrimdışı whitebow

• *
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #67 : 17 Şubat 2010, 19:40:14 »
Meşrutiye geçtikten sonra tekrar mutlakiyete gecebiliyozmu

cumhuriyet yada meşrutiye az isyan çıkarttıran yönetim şekilleridir . başkentinde isyan çıkma şansın daha azdır . fakat tekrar mutlakiyete geçirilir .

Çevrimdışı Marcus Fenix

• *
  • Ne oluyor bu siteye ?
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #68 : 17 Şubat 2010, 19:42:06 »
onu nasıl yapabiliyozki

Aynı şekilde yüksek sınıfı isyan ettir olur o iş  tbr* tbr*

Çevrimdışı yeni çeri

• *
  • GÖKAY YOLAÇAR
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #69 : 17 Şubat 2010, 19:48:33 »
soyluları isyan edince kral deyişmezmi

Oyun dünyasındaki gelişmeleri Oyun Fest'ten takip edin.
İncelemeler, haberler ve özel içerikleriyle yükselen değer Oyun Fest sizleri bekliyor.