Konu: Avarlar hakkında önemli bir bilgi  (Okunma sayısı 3757 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hayri ( 20)
*
0
Bizans tarihlerinde, Avarlar'ın yaşanyısıyla ilgili bölümlerde, İstanbul'a gelen Avarlar'ın kafalarının her yanı tıraşlı olup yanlızca teperlinde birer tutam saç bulunduğu ve bunun da örülü olduğu belirtilmiş ve bu yüzden, Bizans halkının Avarları hayret ve korku ile seyrettikleri yazılmıştır. Moğollar bu geleneklerini günümüzde de sürdürmektedir.

Bizde, ırk ve tarih bilimine ters düşen ve hala üstünde direnilen, Avarlar, (Volga Hunları),(Avrupa Hunları) diye tanımlanarak Orta Asya Hun Türkleriyle karıştırılmakta ve Türk soyunun bir boy'u olarak gösterilmektedir. Bu gerçek dışı iddayı, Dünya'nın ırk, dil ve tarih bilimi uzmanları, en azından gülümsemeyle karşılamaktadır. Oysa, Moğol oldukları çoktan belirlenmiş olan Avarlar'ın Türk soyu ile hiç bir ilintileri bulunmadığı gibi, Volga'ya ve Avrupa'ya göçen bu Avarlar'ı, Hun Türkleri'nin bir kolu olarak gösterilmenin anlamı yoktur. Ünlü Attila'nın da Cengiz ve Timur gibi, bir Moğol büyüğü olduğu hatırlatmakta yarar vardır.
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2010, 16:44:28 Gönderen: Hayri »
20 Ocak 2010, 15:34:51


dancdevil ( 970)
*
0
Boş boş yazılar eklemeyin şuraya  sinir*
bu gülümseyen tarihçiler kim bi söylesene ismini
kanıtsız, belgesiz saçma sapan şeyler yazıyorsunuz tarih hakkında. Burası sanki kahvehane sohbeti yapılan ibr yer değil. Atilla ve Timur moğolmuş, kimden duyup inanıyorsunuz bunlara bilmiyorum  sinir*
bu arada avarlarda moğol, ama bunu başka yerde söyleme dalga konusu olursun
20 Ocak 2010, 15:43:39

Hayri ( 20)
*
0
Ohun Anıtları'nda Avar adıyla geçen devlet, tarihte kurulmuş ilk Moğol İmparatorluğu'dur. TÜrk bilge Kağan, Anıt yazılarında, hangi toplumların Türk hangilerinin Türk olmadığını kesinlikle belirtmiş olduğu halde, bizim tarih kitaplarımız Avarları'hala Türk diye göstermektedir. Dünyadaki tarih bilimi uzmanları, Avarlar'ın Moğol olduklarını açıklamışlardır.
20 Ocak 2010, 15:44:21

army ( 827)
*
0
Orhun yazıtları tam olarak çözülmediki neden bahsediyorsun Attila'ya da moğol demişsin yuh Balamir kim biliyon mu sen?
20 Ocak 2010, 15:54:39

dancdevil ( 970)
*
0
Ohun Anıtları'nda Avar adıyla geçen devlet, tarihte kurulmuş ilk Moğol İmparatorluğu'dur. TÜrk bilge Kağan, Anıt yazılarında, hangi toplumların Türk hangilerinin Türk olmadığını kesinlikle belirtmiş olduğu halde, bizim tarih kitaplarımız Avarları'hala Türk diye göstermektedir. Dünyadaki tarih bilimi uzmanları, Avarlar'ın Moğol olduklarını açıklamışlardır.

Göstersene Bilge Kağanın avarlar türk değildir dediği yeri. Tabi öyle bir yer varsa
20 Ocak 2010, 15:57:06

hafuyu ( 147)
*
0
Boş keseden atıyor  dov* Güya Moğolları yücelttiğini sanıyor
20 Ocak 2010, 16:00:30

Hayri ( 20)
*
0
Moğollarda, Hun İmparatorluğu'nun egemenliği altında olan Göktürkler gibi 24 boy'dan birisidir. Türk kayıtları hariç bütün kayıtlar o dediğim gibi doğruluyor zaten neyse. Sizin gibi konuşmak gerekirse, şunu söyliyeyim (Buna göre Türk deniliyorda Moğol neden denilmesin.)

Orhun tam yazıtları çözülemedi elbet, ama bu tam çözülemedi oluyor, benim dediğim sözler Orhun Yazıtlarının girişindeki Bilge Kağan'ın sözleridir. Ağzı olan konuşuyor.

Göktürkler Avarlara baş kaldırmadan ve Kurtuluş Savaşı başlatmadan önce, Avar İmparatorluğu'nun boyunduruğunda yaşıyan bir medeniyetti, ve çok büyük bir şekilde küçük düşürülüyordu. Göktürklerin ise en büyük düşmanıdır. Dünya'nın ırk, dil ve tarih bilimi uzmanları tarafından zaten kabullenilmiştir.

Önce bir Hun'un ne olduğunu öğrenin, soyu kimdir necidir. Ve en önemlisi biraz, büyük türk tarihçilerinin yazdığı kitaplarada göz atın, onun bunun salladığı internet sayfalarından tarih öğrenilmez

Bana burada Avarların türk olduğuna dahir yazılar geçecek birisi varsa çıksın karşıma, boş boş laf edecekse yazmasına dahi gerek yok.
Bekliyorum
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2010, 16:56:45 Gönderen: Hayri »
20 Ocak 2010, 16:05:42

dancdevil ( 970)
*
0
Çok konuşuyorsun ama avarların moğol olduğunu söyleyen bir tarihçi söylemedin. Avarlara moğol diyen var ama bunu kanıtlayabilmiş mi?

Büyük tarihçileri okuyun demişsin, bak ben sana büyük bir tarihçimizin kitabını söylicem aç oku. İbrahim Kafesoğlu Türk Milli Kültürü, bu kitap için 25 yıl çalışmış. Oku ki yanlışında ısrar etme
20 Ocak 2010, 17:24:35

Hayri ( 20)
*
0
Bana hikaye anlatma, bana Avarların, Türk olduğuna kanıt göster

Sana tarihçiyi söyliyim, Büyük Türk Tarihçi "Göktürk İmparatorluğu" nun yazarı, Ali Kemal Meram.

Konuya baktığın halde, bana konuşuyorsun diyosun ama sen hiç konuşamıyorsun.. Neyse, atan atıor ama ayrıntı veremiyor senin gibi
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2010, 03:14:09 Gönderen: bozkirsovalyesi »
20 Ocak 2010, 17:29:48

dancdevil ( 970)
*
0
Ali Kemal Meram mı? hahahah hiç güleceğim yoktu adam tarihçi bile değil sosyoloji uzmanı hahah  yardir* yardir*
ee yanlışlarıda okuyacaksınki doğrular mantıklı gelsin dimi  yardir*
bu adamın Padişah Anaları 600 Yıl Bizi Yöneten Devşirmeler diye bir kitap var. O kitapta osmanlının türk değil İran asıllı olduğunu yazar. Orhan Gazi karısının lafına göre fetih yapan, 2.murat karı kızla daha çok ilgilene bilmek için tahttan erken çekilen ayyaş biri, Kanuni Sultan Süleymanın sarayda kadınlara para yedirmekten hazinenin zayıfladığı ve hazineyi doldurak için avrupaya seferler yaptığı yazıyor. İşte Ali Kemal Meram böyle bir insan. Osmanlıyı iranlı yapan, osmanlı döneminde hıristiyanların birinci sınıf vatandaş olduğu türklerin ikinci sınıf vatandaş olduğunu söyleyen biri Avarlarada Moğol der hiç şaşırmam.

İbrahim Kafesoğlunun kitabında avarlarla ilgili detaylar var aç kendin oku
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2010, 17:41:00 Gönderen: dancdevil »
20 Ocak 2010, 17:39:58
Oyun dünyasındaki gelişmeleri Oyun Fest'ten takip edin.
İncelemeler, haberler ve özel içerikleriyle yükselen değer Oyun Fest sizleri bekliyor.