Oyun dünyasındaki gelişmeleri Oyun Fest'ten takip edin.
İncelemeler, haberler ve özel içerikleriyle yükselen değer Oyun Fest sizleri bekliyor.

Konu: Emevi Devleti (Hikaye) FİNAL BÖLÜMÜ  (Okunma sayısı 45504 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı b4ckr0und1

• *
  • Fatih Sultan Mehmet
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #10 : 26 Ocak 2010, 23:41:39 »
Kampanyayı biraz daha oynasam bitirecem galiba,  yardir* sizi fazla bekletmeden aralıklarla yayınlamaya çalışıcam inşallah.

Bir daha ki bölümde Emevi Devleti hangi sorunla uğraşıcak? Hangi devlet Emevilere ihanet edecek? Bunların cevabı yarın.
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2010, 23:42:45 Gönderen: b4ckr0und1 »
EMEVİ DEVLETİ

FİNAL BÖLÜMÜ

Çevrimdışı BahadırHan

• *
  • Türk Milleti Bir Beydir,Beylerin Ağası Olmaz
    • Profili Görüntüle
    • Total War Türkiye
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #11 : 27 Ocak 2010, 04:17:02 »
hikaye kısa olmuş ama güzel olmuş.Biraz daha uzat bölümleri bu arada dinine bağlı ama hristiyanlarla anlaşma yapmak zorundaydı kötü olmuş.Müslüman devletler çoğu kez hristiyan devletlerle anlaşmalar yapmıştır hatta onlarla anlaşma yapma konusunda hep istekliydiler her defasında önce barış teklifi sonra saldırı o kelime yanlış olmuş.Onun dışında güzel olmuş tebrikler ama biraz daha uzat  tbr*  tbr*

Nerede Bir Türk Varsa Orayı Kalbinden Seveceksin.
Bahadır Han

Çevrimdışı SaRaZeN

• *
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #12 : 27 Ocak 2010, 05:13:15 »
Bu tür hikayeler çok ama seninki iyi başlamış. Baştan cihad filan heyecanlı. Daha geniş kapsamlı yaparsan güzel olur. Bir de isimleri ingilizce olarak yazma bence Quasım yerine Kasım gibi... tbr*

Çevrimdışı yigit22

• *
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #13 : 27 Ocak 2010, 10:12:19 »
eğer hikayelere karne verselerdi 100 üzerinden 200 alırdın b4ckr0und1.
 ask* ask* ask* tbr* tbr* tbr* tbr* melek* melek* melek* kah* kah* kah* ehue* ehue* ehue* gll* gll* gll*
'hiç kimse başarı merdivenlerinde eli cebinde tırmanmamıştır.'
konfüçyus

"bizi hatırlayın, 300 spartalıyı hatırlayın"

Çevrimdışı kralege

• *
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #14 : 27 Ocak 2010, 10:23:13 »
 tbr*

Çevrimdışı holy_warrior_01

• *
  • Knock Me Out
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #15 : 27 Ocak 2010, 12:36:48 »
Bakalım kimin Emevi hikayesi daha iyi tutacak dov* pff*

Hikaye çok güzel ama oyunu 1.0'dan yükseltebilirdin.

Inflict not on an enemy every injury in your power, for he may afterwards become your friend. - Moslih ed Din Saadi

Çevrimdışı BahadırHan

• *
  • Türk Milleti Bir Beydir,Beylerin Ağası Olmaz
    • Profili Görüntüle
    • Total War Türkiye
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #16 : 27 Ocak 2010, 12:48:04 »
holy öbür emevi kimindi o süperdi yav:D

Nerede Bir Türk Varsa Orayı Kalbinden Seveceksin.
Bahadır Han

Çevrimdışı hakancan45

• *
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #17 : 27 Ocak 2010, 12:58:08 »
güzel. tbr*Biraz daha ayrıntılı yaparsan very güzel olacak. kah*

Çevrimdışı b4ckr0und1

• *
  • Fatih Sultan Mehmet
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #18 : 27 Ocak 2010, 14:13:30 »
İkinci bölümü dün bitirdim isterseniz koyabilirim.

Yorumlar için teşekkürler.

Alıntı
hikaye kısa olmuş ama güzel olmuş.Biraz daha uzat bölümleri bu arada dinine bağlı ama hristiyanlarla anlaşma yapmak zorundaydı kötü olmuş.Müslüman devletler çoğu kez hristiyan devletlerle anlaşmalar yapmıştır hatta onlarla anlaşma yapma konusunda hep istekliydiler her defasında önce barış teklifi sonra saldırı o kelime yanlış olmuş.Onun dışında güzel olmuş tebrikler ama biraz daha uzat   

Evet o barış işi öylede ben onu dost olmak yediği içitiği ayrılmayan anlamında dedim tabii yani barış antlaşmaları oluyor ona bir şey demedim.Zaten hemen sattılar beni barıştan savaşa bir daha ki bölümde göreceksiniz.
EMEVİ DEVLETİ

FİNAL BÖLÜMÜ

Çevrimdışı b4ckr0und1

• *
  • Fatih Sultan Mehmet
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #19 : 27 Ocak 2010, 14:15:02 »
2.BÖLÜM: EKONOMİK ve SİYASİ SORUNLAR
Sultan Miswar tahta geçince Portekiz ve İspanyollar tedirgin olmuşlardı; çünkü eski dönemlerde Sultan Tahar 49 yaşındayken, Miswar ordusuyla babasından izinsiz Portekiz’in surlarına dayanmıştı bu da Portekiz ile savaşa girmişti Emeviler Sultan Tahar yıllarca uğraşıp ilk önce ateşkes sonra da barış yaptı. İspanyollarda Miswar’ın bu tutumundan dolayı aynısı başlarına gelebilir diye korku içindeydiler.
Cordoba etrafı kızışmaya başladı Portekiz orduları sınırda bekliyor Sultan Miswar 3 ordusunu Cordoba’nın etrafında konuşlandırdı. Savaş kokuları her yerde hissediliyordu her zaman savaş olabilirdi.Sultan Miswar çok akıllı olduğu için ilk önce onların saldırısını bekliyordu ki İspanyollarla da uğraşmasınlar istiyordu Sultan Miswar.
Sultan Miswar, Valencia’ya fetih için gitti ve Valencia’nın surlarına dayandı gerçekten çok zor bir savaş olacağını biliyordu ama bu savaşı kazanmalıydı devletin hazinesi eksilere düşmüş asker hazırlayamıyorlardı. Valencia onlar için, çölde gezen birinin suyu bulması gibiydi Sultan Miswar umuyordu ki serapı görmesin.Zaman gelmişti Valencia artık Emevilerindi Sultan Miswar Valencia surlarında Emevi bayrağını görünce hemen Allah’a şükredip yere secde etti.

Sultan Miswar kardeşi Ayyub’e ilk girdiği savaşı anlatıyordu:
“Valencia eskiden birçok kez kuşatıldı. Ve bende ilk savaşımı babamla ve amcamla birlikte Valencia’da yapıyordum. İlk savaşım olduğu için korkuyordum askerlerin bağırması ateşli okların gelmesi surlardan gelmesi gerçekten korkuyordum. Babam ve amcam bana destek oluyorlardı ve sur kapısı kırıldı ve karıncaların yuvasına girdiği gibi kapıdan geçmeye çalışıyorduk. Karşıdan düşman orduyu görünce korkum daha da arttı ama ölsem bile şehit olacaktım onun için korkmamam gerekiyordu. Babam, amcam ve piyadeler hızla düşmanın üstüne koşunca bende atımı dörtnala düşmanın üstüne sürdüm onlar hızını ve istifini bozmuyorlardı bu bir taktik olmalıydı. Biz düşmanı bozguna uğratmak için hızlı koşarak yenmeyi planlıyorduk ama El Cid çok tecrübeli bir komutandı kendi birliğini hemen arkaya çekip; arkadaki okçularını öne çıkarıp önüne kazık dikti bu bizim aniden durmamıza sebep oldu. Onların okçuları benim amcamı şehit etti.(elini sıkarak)Bende Valencia’da ki El Cid’i öldürerek intikamımı almış oldum.”
Ayyub: El Cid’i bende görmek isterdim öyle bir komutanla savaşmak nasıl bir duygu anlamak isterdim.
Ayyub’un bu lafı abisini gururlandırması gerekirken Miswar onu kaybetmekten korkuyordu; çünkü aklında Portekizin başkenti Lizbon’a Cihad ilan etmek vardı.

Ve beklenen oldu Emevi devleti Lizbon’a Cihad ilan etti ve Cihad’a katılan devletin Ayyub’un ordusunun olmasını istiyordu; çünkü çok fazla bir ordu yoktu Lizbon’da böylece kardeşi tecrübe kazanacaktı Ayyub. Sultan Miswar, Ayyub’u çadırına çağırır ve çadırda onun gelmesini bekler.
Komutan Ahjmed: Sultanım, kardeşiniz geldi.
Çadırın perdesi açılır ve Ayyub bütün heybetiyle çadıra girer. Sultan Miswar, Komutana parmağı ile git anlamında işaret yapar.
Sultan Miswar: Ayyub buraya seni Cihad’a Lizbon şehrine gitmeni istiyorum ama şuan ekonomimiz çok kötü Hıristiyan devletler ticareti kesti, ticaret gelirimiz sadece Müslümanlardan geliyor. Onun için yeni bir ordu çıkartamayacağız.
Ayyub söze girer: Sultanım benim ordum son savaştan sonra yok gibi bir şey kaldı.
Sultan Miswar: Onu da düşündüm Ayyub, Lizbon’da ki birlikler çok az sadece kralın birlikleri var casusumuz bu bilgiyi verdi bize. Ek olarak benim ordumdan 200 asker kadar senin orduna vereceğim.
Ayyub: Casusa güveniyor musunuz? Bir komplo olmasın bir devletin başkentinde o kadar asker çok az gelmiyor mu?
Sultan Miswar: Ben casusumuza güveniyorum; ama yinede istersen bir casus daha göndererek onaylatabiliriz. Zaten o savaştığın orduydu asıl ordu onu da bozguna uğratmıştın zaten.
Ayyub: Yok gerek yok senin güvendiğin kişiye bende güveniyorum. Ben gidiyorum abi.
Sultan Miswar: Allah yardımcın olsun. Şunu bil sadece; sakın ölümden korkma Allah yolunda savaşanlar şehit olur ve bizde Allah yolunda savaşıyoruz.
Ayyub bir şey söylemeden Sultan Miswar’ın çadırından çıkar ve Sultan Miswar’ın askerlerini alıp Lizbon yolunu tutar.
Ayyub Lizbon’un yakınlarına onu bekleyen ordusuna daha fazla birlikle döner ve bu askerleri morallendirir. Ayyub hemen ordularına hücüm emri verir.
Ayyub: Hücümmm!!! Lizbon’a hücümmmm!
Sanki askerlerin ayak sesleriyle yer sallanıyordu deprem oluyordu.

Ayyub, Lizbon surlarına gelince pusuya düştüğünü anladı. Lizbon şehrindeki birlik sayısı artıp destekleri ormandan gizlice şehrin yanlarına geldi ama Ayyub korkmadı, korkmamalıydı; çünkü o Müslüman’dı o Emeviydi korkmak ona yakışmazdı.

Ve Ayyub ordularını harekete geçirdi korkusuz Müslüman askerleri Allah Allah naraları atarak düşmana saldırıyordu. Belliydi evet belliydi düşman askerleri korkuyordu ama onlar bu şehri kaybederlerse belki bir devlette kaybedilecekti. Onun için gerçekten Ayyub için zor bir savaş olmuştu ama Hıristiyanlar ölümden korkuyordu Ayyub korkmuyordu ve durmadan bir cengâver gibi savaşıyordu.

Düşman generali bir karınca gibi yerde sürünüyordu askerler düşman generalinin üstünden geçiyordu Ayyub generali yokladı ve ölmüştü en büyük düşmanları ölmüştü.

Ayyub bu kadar az kişi olmamaları gerekiyor diyordu içinden evet içi doğru söylüyordu. Ayyub ve ordusu bozguna uğramış düşmanı kovalarken sağdan gelen takviye birliklerini son anda görmüştü ve ordusunu toparlayıp kaçan düşmanı bırakıp onlara doğru yöneldiler. Bu gelen ordunun asker sayısı daha fazlaydı onun için biraz daha zor olacak gibiydi; ama cengâver Müslüman askerleri için gelen orduyu bozguna uğratmak çok da zor değildi.

Ayyub’un ordusu takviye gelen orduyu da püskürtmüştü ve onları da kovalıyorlardı. Zafer artık kesin gibiydi Ayyub bu kadar genç yaşta komutanlığını ortaya koymuştu. Ayyub’un ordusunun kovaladıklarının içinde Portekiz kralı Henrique’de vardı. Adeta tavuk gibi kaçıyordu Kral Henrique, Ayyub’da tilkinin tavuğu kovalaması gibi onu kovalıyordu ve sonunda Portekiz Kralı Henrique’yi öldürdü.

200’e yakın Müslüman asker vatanı, dini ve özgürlüğü için ölmüştü; ama büyük bir zafer Emevilerindi.

Sultan Miswar’ın ilan ettiği Cihad başarıya ulaşmıştı ve bu Cihadın başarıya ulaşmasının en büyük payını da Ayyub teşkil ediyordu.

Ayyub’un başarısını duyan, Sultan Miswar kardeşini yanına çağırttırır. Lizbon sadece bir Cihad çağrısının hedefi değil Emevi devletinin ekonomik durumunu kurtarmıştır. Böylece ekonomik sorunu olan Emevi devletinin bu sorunu çözüldü ve Emevi devletinin önü sonuna kadar açıldı.
 Ayyub abisinin kendini çağırdığı haberini alır almaz o güzel Emevi devleti topraklarında atını dörtnala Cordoba’ya sürdü.

« Son Düzenleme: 28 Şubat 2010, 13:55:09 Gönderen: b4ckr0und1 »
EMEVİ DEVLETİ

FİNAL BÖLÜMÜ

Oyun dünyasındaki gelişmeleri Oyun Fest'ten takip edin.
İncelemeler, haberler ve özel içerikleriyle yükselen değer Oyun Fest sizleri bekliyor.