Konu: Medieval II: Total War Strateji ve Fikir Paylaşımları  (Okunma sayısı 5523 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MAXIMUSTEOS

• *
  • We Own the Night.
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« : 29 Haziran 2010, 20:19:43 »
Merhabalar arkadaşlar, ben henüz bu platformda yeniyim, herkese öncelikle saygılarımı sunuyorum.
Total War serisini yıllardır oynuyorum ve artık oyuna doydum ve yeterince hakimim.
Sizlerden ricam, acaba özellikle politikalarımı nasıl bir şekilde tutmam gerekiyor, fikirlerinizi hem paylaşabilir, hem de öneriler yapıp fikir-stratejilerimi daha da üst noktalara taşıyabilirsiniz.

Saygılarımla,
0

Çevrimdışı eddai

• *
  • Vermek istemeseydi, istemek vermezdi.
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2010, 20:32:10 »
Öncelikle hoşgeldin,ben de yeni üyelerden biriyim,o yüzden birisinin "Hoşgeldin" demesi kadar güzel bir şey yoktur.
Yıllardır bu siteyi ben de takip ederim,benim de foruma üye olmamı sağlayan nedenlerden birisi de "Turkish Realism Mod"dur.

Bu modu denediniz mi?

0
Dost istersen Allah yeter.  Evet o dost ise, herşey dosttur.

Yârân istersen Kur'an yeter.  Evet ondaki enbiya ve melaike ile hayalen görüşür ve vukuatlarını seyredip ünsiyet eder.

Mal istersen kanaat yeter.  Evet kanaat eden, iktisad eder; iktisad eden, bereket bulur.

Düşman istersen nefis yeter.  Evet kendini beğenen, belayı bulur zahmete düşer; kendini beğenmeyen, safayı bulur, rahmete gider.

Nasihat istersen ölüm yeter.  Evet ölümü düşünen, hubb-u dünyadan kurtulur ve âhiretine ciddî çalışır.

Çevrimdışı Tureuki

• *
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #2 : 29 Haziran 2010, 20:35:41 »
oynadığın ülkeyi söylersen ona göre taktik verebiliriz :)
0

Çevrimdışı MAXIMUSTEOS

• *
  • We Own the Night.
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #3 : 29 Haziran 2010, 20:40:48 »
Öncelikle hoşgeldin,ben de yeni üyelerden biriyim,o yüzden birisinin "Hoşgeldin" demesi kadar güzel bir şey yoktur.
Yıllardır bu siteyi ben de takip ederim,benim de foruma üye olmamı sağlayan nedenlerden birisi de "Turkish Realism Mod"dur.

Bu modu denediniz mi?

Aslında henüz forum'u yeni yeni çözmeye çalışıyorum, eğer yardımcı olursanız çok sevinirim tbr*
0

Çevrimdışı MAXIMUSTEOS

• *
  • We Own the Night.
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #4 : 29 Haziran 2010, 20:41:49 »
oynadığın ülkeyi söylersen ona göre taktik verebiliriz :)

Oyundaki ülke Scotland tebessum*
0

Çevrimdışı eddai

• *
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #5 : 29 Haziran 2010, 20:49:14 »
Mod konusuna girdiğinde,her türlü bilgiyi orada bulabilirsin.Sana kalan tek şey okumak,okumak,arayıp tekrar okumak.

Eğer aradığını bulamazsan bu forumdakiler her türlü yardımcı olacaklardır,bu garanti.

İskoçya bana göre iyi ve zor bir tercih,tabi senin hangi zorluk seviyesinde oynadığına bağlı olarak da değişir.

Tam olarak neye ihtiyacın var ?
0

Yârân istersen Kur'an yeter.  Evet ondaki enbiya ve melaike ile hayalen görüşür ve vukuatlarını seyredip ünsiyet eder.

Mal istersen kanaat yeter.  Evet kanaat eden, iktisad eder; iktisad eden, bereket bulur.

Düşman istersen nefis yeter.  Evet kendini beğenen, belayı bulur zahmete düşer; kendini beğenmeyen, safayı bulur, rahmete gider.

Nasihat istersen ölüm yeter.  Evet ölümü düşünen, hubb-u dünyadan kurtulur ve âhiretine ciddî çalışır.

Çevrimdışı MAXIMUSTEOS

• *
  • We Own the Night.
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #6 : 29 Haziran 2010, 21:08:21 »
Mod konusuna girdiğinde,her türlü bilgiyi orada bulabilirsin.Sana kalan tek şey okumak,okumak,arayıp tekrar okumak.

Eğer aradığını bulamazsan bu forumdakiler her türlü yardımcı olacaklardır,bu garanti.

İskoçya bana göre iyi ve zor bir tercih,tabi senin hangi zorluk seviyesinde oynadığına bağlı olarak da değişir.

Tam olarak neye ihtiyacın var ?

Aslında yıllardır oynadığım için en zorda çok rahatım artık. Bu yüzden de herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. Sadece bilmek istediğim, devlet adamlarının veya komutanların şehirlere yarattığı etkiler+ Papal States'in Inquisitor'lerinin neden bazı dönemlerde yoğun bazı dönemlerde de seyrek çıktığıdır.
0

Çevrimdışı Ertuzun

• *
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #7 : 29 Haziran 2010, 21:17:10 »
son sorularını goze alarak değerlendiriyorum.Şehrin sıkıntıda yada mutlu olmasının 3 sebebi vardır a dostlar incilizcesi olanlar rahat çevirir 1.Unrest:Bu durum dinden atıldıgınız sırada veya ulkedekı loncaların ve council of nobles(asiller konseyi) tarafından verılen gorevlerı yapmadıgınızda olur.Dine alınma veya duruma gore bu gorevlerı yapmak bu rahatsızlıgı aza ındırır 2.Religion Unrest:Bu durum ise o bölgedeki dinin sizin ülkenizin dinine baglı olmadıgı veya bir sınırın altında olduğunu anlamalısını Derhal o bolgeye Dini binalar yapmalı ve din adamları yetıstırmelısınız3.squalor:Bu durum bakımsızlık olarak nitelendirilebilir elbetteki bu durumda yapacağınız belli o şehrin altyapısal gücünü arttırarak şehri kalkındırmalısınız 20.000 nüfuslu romada en kotu yollardan varsa eğer halk buna tepki verecektir,yol,liman,eglence yerlerı,belki tarlalar bu durumun duzelmesıne yardımcı olacaktır
0

Çevrimdışı eddai

• *
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #8 : 29 Haziran 2010, 21:31:43 »
Alıntı
Aslında yıllardır oynadığım için en zorda çok rahatım artık. Bu yüzden de herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. Sadece bilmek istediğim, devlet adamlarının veya komutanların şehirlere yarattığı etkiler+ Papal States'in Inquisitor'lerinin neden bazı dönemlerde yoğun bazı dönemlerde de seyrek çıktığıdır.

Bildiğim kadarıyla ;

Devlet adamlarının şehirlere yaptığı etkiler her zaman benim de merakımı celbetmiştir.Bu adamlara verilen traitlerle alakalı sanırım.Bunun neye göre verildiği de sizin oyundaki davranışlarınıza göre değiştiği.Örnek ,yeni bir şehir fethettiniz,şehre girerken de yakıp yıktınız,bu size sonraki turn korku seviyenizin artması,dolayısıyla da halkın daha çok bağlı olmasına sebebiyet verir.

Bazı modlarda,örneğin Deus Le Voult,(deneme şansım olmadı) yeni çıkan karakterleri kategorize ederek ikiye ayırıyor ; Ya asker,ya da vali olacak.Ve oyuna RPG öğesi ekleyerek bir nevi level sistemi getiriyor.Bu bence de mantıklı.Buna göre traitler alıyor.Modu indirdim,ama daha denemedim.Modlar konusunda bu modun daha açıklayıcı bir pdf sini vermişler,oradan daha ayrıntılı bilgi edinebilirsin.

Papa konusunda ise sadece tahminim var, o da tarihsel gelişmelere veya oyunun gidişatına göre AI'nin buna uygun davranması.
0

Çevrimdışı Ertuzun

• *
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #9 : 29 Haziran 2010, 22:42:06 »
Papanın engizisyoncularının tarihsel gelişime göre gelip gelmediğini bilmiyorum ama 225 tur oynadığm sicilyada ilk turdan itibaren dost oldugum papa topraklarıma engizisyoncu ayagı bastırtmamıstır henuz.Bunun yanında dın adamlarımın Kardınallıktekı gucunede guvenıyorum elbette(7 Kardinalim var evet ehue*)
0

Oyun dünyasındaki gelişmeleri Oyun Fest'ten takip edin.
İncelemeler, haberler ve özel içerikleriyle yükselen değer Oyun Fest sizleri bekliyor.