Oyun dünyasındaki gelişmeleri Oyun Fest'ten takip edin.
İncelemeler, haberler ve özel içerikleriyle yükselen değer Oyun Fest sizleri bekliyor.

Konu: Medieval-2: Total War Hileleri - İLK OLARAK  (Okunma sayısı 464389 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Souldance

• *
  • Total War Türkiye
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #330 : 16 Ocak 2012, 12:28:18 »
Sırada Yardımcı özellikler var.

Generaller
Yine generali dışarıya çıkarıp sag tuşla özelliklerini açıp kodları giriyoruz.

give_ancillary this academic_advisor => Danışman
give_ancillary this amerigo_vespucci => Çok çok ileride kullanacagınız bir komut. Amerikanın keşfi için bir komutana bu özelligi vermeniz gerekecek.
give_ancillary this bard => ozan . Populerligi ve saygınlıgı arttırır.
give_ancillary this apothecary =>  eczacı . Genelde şehirde zaman zaman çıkan salgın hastalıkları engeller ve dogurganlık düzeyi artar.
give_ancillary this bodyguard => daha yüksek bir komutana yada haçlı seferi yada Cihad ordularına komuta etme ve koruma özelligi.
give_ancillary this brilliant_inventor => yüksek düzeyde mucit. İmam ve Priest lere de verilebilir. ::Keşifleri daha hızlı yaparsınız. Şahsen 1190 senesinde barutu icat ettim :DD
give_ancillary this doctor => doktor. Apothecary özelligi gibi hastalıklar ve dogurganlık üzerinde etkili. Şehir komutanları için
give_ancillary this drillmaster => Egitim subayı. Daha iyi egitimli askerler için. bir önceki mesajda en üst düzey askerler üretibildigimiz için pekte gerekli degil ama paylaşayım dedim .
give_ancillary this foodtaster => yiyecek uzmanı. Salgınların önlenmesinde etkin bir yardımcı. Komutana verip vermemekte düşünebilirsiniz. ama şehir yöneticisinde olması gereken bir özellik kanımca .
give_ancillary this jan_zizka => Eski dönemlerde yaşamış ünlü bir savaş komutanı. Generalinize çok fazla özellik veriyor. Yine biz generalimizi full+full yaptıgımız için pekte gerekli görmeyebilirsiniz. Tercih sizin.
give_ancillary this scribe_ancillary => yardımcı katip. Ototrite ve saygınlık için önemli bir yardımcı
give_ancillary this taticius => Generalinize filozof özelligi katar. 50 yaş üstü sag kalan generallere keyif için verebilirsiniz. Her turn de bu general başınız agrıtır :DDD yardir* yardir*
give_ancillary this tutor => ögretmen yada ögretici. Bulundugu  şehri yada komuta ettigi orduyu başında bulundugu sürece egitime bogar :DD sürekli bişeyler ögretir :D   sinir* sinir* dov* dov*

Generaller için bu kadar yardımcı komut yeterli. Bana göre gereksiz ama denemek isteyenler için yazdık bakalım :D

Assasinler

Ve bence en güzel ve eglenceli birim suikastçilerimiz :DDD Zaten  özelliklerle fulledigimiz suikastçilerimizi birde yardımcılarla destekledigimizde harika sonuçlar alabiliriz :D Yani bir mogol generalini indirmek kdar zevk veren bir şey daha yok sanırım :D

Yine suikastçimizi haritaya çıkarıp sag tıklayarak özelliklerini görüyoruz ve komutları giriyoruz.

give_ancillary this catamite => ibne :D şehre veya orduya bu kılıkta girip  zararsız gibi görünüp komutana yaklaşıp işini bitirmeye yarar.
give_ancillary this dancer => dansçı. Şehirlerdeki komutanları indirmek için kolay bir yöntem.
give_ancillary this explosives => sabotaj özelligini yükseltir. Bina patlatmak için 1 e 1
give_ancillary this foodtaster => gittigi her bölgede ve şehirde yemek  yapma özelligi poisoner özelliginin destekçisi :D
give_ancillary this poisoner => zehirleyici. Yptıgı yemeklere zehir katar. foodtastersiz suikastçide pekte işe yarayan bir yardımcı degil.
give_ancillary this witch_hunter => yüksek rütbeli Merchant , Cardinal , Bishop , Grandİmam gibi birimlere yapılan suikastlerde başarı .

Suikastçiler için yeterlidir bu kadar yardımcı. şayet yardımcı kaldırmak isterseniz ;
remove_ancillary this yardımcıadı   komutuyla bunu yapabilirsiniz.

İmam/priest

Bir din adamımızı seçip haritaya çıkarıp sag tıklayıp özellikleri açık şekilde  şu kodları giriyoruz.

give_ancillary this monk => keşiş. Daha etkin bir din adamınız olur.
give_ancillary this magician => büyücü . Şehir halklarını etkilemek ve dikkat çekmeye yarar.
give_ancillary this quatermaster => 4 lü etki . Din adamı 4 kat daha etkili olur.
give_ancillary this raphael => Eski zamanlarda yaşamış en etkin din adamlarından biri. o kişinin etkin özelliklerini kullanır.

Din adamlarınızı dininizi yaymak istediginiz bölgelerin merkezlerine yerleştirirseniz atladıgınız turn boyunca o bölgede dininiz etkin bir şekilde yayılmaya devam eder.

Ne bir önceki mesajda nede bu mesajda Spy ile ilgili özellik yada yardımcı vermedim. İncelemedim de Kullanmıyorum da. Pek gerek olmuyor :D yinede isteyen arkadaşlar olursa  güncelleme yaparak o birimlerle de ilgili özellik ve yardımcıları eklerim.

Umarım yardımcı olmuşumdur. İyi Eglenceler ....

Çevrimdışı kadirknc

• *
  • Total War Türkiye
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #331 : 08 Şubat 2012, 14:16:53 »
Eline,Emegeine,Bileğine Saglık kardeşim benim çok iyi hazırlamışsın  tbr*

Çevrimdışı Machivelli

• *
  • Total War Türkiye
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #332 : 18 Şubat 2012, 22:12:02 »
ya arkadaşlar ben realism mod oynuyorum ve bizans çok güçsüz 1 turn 1 ay olarak very hardda oynuyorum ama yinede çok kolay geliyor bana oyun. Bizansı güçlendirmem lazım. Bizansa veya karşı ülkelere nasıl para ya da şehir veriliyor bilen var mı? Ya da moda uygun bir uygulama varsa bizansı güçlendirmek için biri bilgilendirme yapsın?

ceylankral

« Yanıtla #333 : 18 Şubat 2012, 22:49:01 »
ya arkadaşlar ben realism mod oynuyorum ve bizans çok güçsüz 1 turn 1 ay olarak very hardda oynuyorum ama yinede çok kolay geliyor bana oyun. Bizansı güçlendirmem lazım. Bizansa veya karşı ülkelere nasıl para ya da şehir veriliyor bilen var mı? Ya da moda uygun bir uygulama varsa bizansı güçlendirmek için biri bilgilendirme yapsın?

para vermek vardı ama şimdi hatırlamıyorum
en garantisi birlik vermek.o da şöyle : create_unit Constantinople "Varangian Guards" 5 9 9 9 gibi.
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2012, 22:50:01 Gönderen: ceylankral »

Çevrimdışı Sultan Jalal the Scarred

• *
  • ∞∞∞Amar Utu∞∞∞
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #334 : 24 Haziran 2012, 20:43:40 »
Bunlar orjinal oyunda işe yarıyor mu? Empiredeki felen gibi oyun yanabilir mi?

ceylankral

« Yanıtla #335 : 25 Haziran 2012, 10:36:26 »
oyun hileleri zaten oyun yapımcısının yaptığı birşey.oyunun yanması gibi birşey söz konusu olmaz.

Çevrimdışı Sultan Ardahan

• *
  • Total War Türkiye
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #336 : 21 Temmuz 2012, 15:37:44 »
é tusuna basınca auto_win [attacker] dıorum olmuyo nasıl yapcaz tam olrak  uzgun*

Çevrimdışı immortaltrk

• *
  • Özgürlük,Uğruna Savaşanlarındır. Forever Freedom!
    • Profili Görüntüle
    • www.renkdunyam.com
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #337 : 21 Temmuz 2012, 16:21:27 »
Hilesiz oynayıver nolcak  tbr* Bak harbi daha zevkli olacak inan bana .. Kendi taktiğini geliştir.. Zevk almazsan o zaman yaz hile  tbr* tbr*

Çevrimdışı Sultan Jalal the Scarred

• *
  • ∞∞∞Amar Utu∞∞∞
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #338 : 21 Temmuz 2012, 16:38:45 »
é tusuna basınca auto_win [attacker] dıorum olmuyo nasıl yapcaz tam olrak  uzgun*

[ ] içine almayacaksın savaş penceresi açılınca açıcan konsolu auto_win attacker yazaksın otomatik savaşa tıklayacaksın savaşı kazanacaksın.  tbr*

Çevrimdışı Güngör-1903

• *
  • Total War Türkiye
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #339 : 21 Eylül 2012, 22:04:27 »
Hile Nereye Yazılıyor

Oyun dünyasındaki gelişmeleri Oyun Fest'ten takip edin.
İncelemeler, haberler ve özel içerikleriyle yükselen değer Oyun Fest sizleri bekliyor.