Konu: TM'de en kârlı meslek sizce hangisi?  (Okunma sayısı 12530 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kenjiro

• *
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« : 29 Ekim 2010, 22:26:41 »
Evet arkadaşlar herkese selamlar.

Ben bu sene ÖSS'ye gireceğim için fazla takılamıyorum kusura bakmayın.Arkadaşlar ben TM'ciyim ve hangi bölümü seçeceğim konusunda kararsızım.Bu forumda ÖSS hakkında bilgisi olan arkadaşlar böyle 3000 TL+ üzeri maaşı olan,geleceği olan,istihdam sorunu olmayan en baba meslek TM bölümünde hangisidir veya siz bana hangisini önerirsiniz? srn*

Yardımcı olan kardeşlerime teşekkürler önerilerinizi bekliyorum. tbr*

Çevrimdışı Bayraktar

• *
  • Savaşmak için kur, hükmetmek için savaş!
    • Profili Görüntüle
    • Age of Empires Türkiye
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #1 : 29 Ekim 2010, 22:35:17 »
3000 TL+ üzeri maaşı olan,geleceği olan,istihdam sorunu olmayan en baba meslek

sk*

Çok şey bekliyorsun gibi geldi. Eğer yeterli paran var ve kendine güveniyorsan yurt dışında astronomi oku.
Her şey benim elimde!

Çevrimdışı Rebels:Total War

• *
  • Yaşamak Öldürür
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #2 : 30 Ekim 2010, 11:09:37 »
(Biraz bebekçe bir hayal olacak gelecek ama çevremdeki herkes bu fikri destekliyor)

Ben TC'de iyi bir üniversitede bilişim ile ilgili bir bölüm okuduktan sonra yurtdışına UK'ye gitmek istiyorum...
Türk olmak, için mutlaka müslüman olmaya lüzum yoktur. Çünkü bugünkü Türkler arasında birkaç yüz bin Şaman, birkaç yüz bin Hıristiyan ve hatta birkaç bin Musevi Türk (Karayımlar) de vardır. Din ayrılığı yüzünden bunları Türklük’den çıkarmaya hakkımız yoktur.

Hüseyin Nihâl Atsız

Çevrimdışı batufb94

• Young Guard
  • *
  • Orantısız zeka
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #3 : 30 Ekim 2010, 11:29:23 »
Ben üniversiteye yurdışında gitmeyi planlıyorum.Sonuçta daha fazla şansın olur.Bu arada eğer uçakla aran iyi ise uçak teknisyeni ol derim.Başlangıçta biraz düşük maaş alırsın.Oda 1000 dolar felan.Bir iki senede yardımcı teknisyenlikten yükselirsin.En az 3000 tl maaş alırsın.Sonra 4000 veya 6000 arası maaş.Bide görevlere gidersen süper geçinirsin.

Çevrimdışı Kenjiro

• *
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #4 : 30 Ekim 2010, 12:29:31 »
Dostum o mühendisliğe girmiyor mu? srn*

Çevrimdışı batufb94

• Young Guard
  • *
  • Orantısız zeka
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #5 : 30 Ekim 2010, 14:33:22 »
Bildiğim kadarıyla hayır.Ama bir takım sınavlar , ingilizce sınavları , uçak modeli kursları ve sınavları , iyi İngilizce bilmen lazım.Bunun için biraz mekanik bilgi bilmen gerekli tabi.Başlarda zor gelebilir fakat sonra bir şeyler öğrenince kolay.Ay başı gelince süper olur.Bu maaş Türkiye ortalamasında çok iyi.Çok rahat geçinirsin.Ama tam olarak herşeğini bilmiyorum.O yüzden internetten araştırma yap.

Çevrimdışı Kenjiro

• *
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #6 : 07 Kasım 2010, 17:17:05 »
Evet arkadaşlar başka önerisi olan var mı? Çaresizim yardım edin hiç anlamıyorum bu işlerden. uzgun*

Çevrimdışı kurtmugur

• *
  • Bizim bir adımız var ezanla kondu selayla bitecek!
    • Profili Görüntüle
    • Ugur the Wolf the Emperor
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #7 : 16 Kasım 2010, 01:28:19 »
Adam Tm bolumu diyor siz mekanik su bu diyorsunuz. Arkadasim ben de tm ciyim.herkesin bildigi gibi tm den gidilebilecek en iyi meslek hukuk veya ing. isletme(tabi seckin universitelerden bahsediyorum).sana tavsiyem adam akilli calis guzel bi yerde ing isletme oku.okurken ya da daha sonradan ekstra bir dil daha ogren.mesela almanca ya da fransizca vs. Iste bunlari yaptinmi 3000 i gec 5000 maas bile alirsin. Iste o zaman dadundan yenmez olur yardir* tabi bunlari yapabilmek biraz(baya) ugras ister tebessum*

Çevrimdışı Grenadier

• *
  • Come mortal witness your demise
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #8 : 16 Kasım 2010, 08:18:01 »
Evet arkadaşlar herkese selamlar.

Ben bu sene ÖSS'ye gireceğim için fazla takılamıyorum kusura bakmayın.Arkadaşlar ben TM'ciyim ve hangi bölümü seçeceğim konusunda kararsızım.Bu forumda ÖSS hakkında bilgisi olan arkadaşlar böyle 3000 TL+ üzeri maaşı olan,geleceği olan,istihdam sorunu olmayan en baba meslek TM bölümünde hangisidir veya siz bana hangisini önerirsiniz? srn*

Yardımcı olan kardeşlerime teşekkürler önerilerinizi bekliyorum. tbr*

Şu anda okumakta olduğum İngilizce İşletme bölümünü öneririm..bide almanca ve rusça ekledinmi 3000 bırak 5000 ile işe alırlar...ama tm1 de ilk 20 bin girmen gerekli..

League of Legends

Çevrimdışı Lord de Cheval

• *
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #9 : 16 Kasım 2010, 20:38:28 »
Tm okuyan adamın biraz idealist olması lazım bence.Çünkü para getirisi çok olan bölüm çok az.Onlarında taliplisi bir dünya.Bence sen seveceğin bir mesleğe yönel.Zaten işinde aranan biri olursan parada gelir.Ama zaten en fazla 80 yıl yaşadığımızı düşünürsek herşeyi paraya endekslemenin ne kadar yanlış olduğunu görürüz. tbr*

Oyun dünyasındaki gelişmeleri Oyun Fest'ten takip edin.
İncelemeler, haberler ve özel içerikleriyle yükselen değer Oyun Fest sizleri bekliyor.