Konu: Samurai-Ninja İçerikli Filmler  (Okunma sayısı 2471 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Saşha

• *
    • Profili Görüntüle
    • Donanım Haber
    • Ödül Sistemi v3
« : 22 Mart 2011, 22:19:41 »
Shogun 2'de çıktı malum kanım kaynıyor Japon kültürüne.Böyle bildiğiniz güzel Samurai'lı filmler varmı ? Bazılarının adını hatırlamıyorum izlediklerimde şunlar;

Zatoichi
Ninja Assassin
The Last Samurai

Şimdiden teşekkürler tbr* Hem başka merak eden arkadaşlar içinde güzel bir paylaşım konusu olur.Ayrıca ekliyim animeleri söylemeyin arkadaşlar melek*
« Son Düzenleme: 22 Mart 2011, 22:22:06 Gönderen: Saşha »

Beklemede // Red Faction Armageddon - Duke Nukem Forever - Deus Ex III

Çevrimdışı Silahtar Ağa

• *
  • Her nefis ölümü tadacaktır...
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #1 : 22 Mart 2011, 22:45:25 »
http://divxplanet.com/sub/m/20894/Ninja.html

izlemedim ama güzel birşeye benziyor  tbr*

divxplanetde araştırma yapabilirsin

Ey bir aileyi yönetemeyen ilerici 3 kıta 7 iklimi yöneten ecdadın mı gerici ?

Çevrimdışı Saşha

• *
    • Profili Görüntüle
    • Donanım Haber
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #2 : 22 Mart 2011, 22:59:20 »
IMDB puanı 5.3 bnak* Listeye ekledim birkaç birşey

Seven Samurai
Harakiri
The Twilight Samurai
The Hidden Blade
Love and Honor

baya kabarıkmış aslında pacoz*

Çevrimdışı Mert60

• *
  • 党卫军
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #3 : 23 Mart 2011, 15:19:40 »
son samuray süper  tbr*tom cruise oynuyo

Çevrimdışı akmedivh

• *
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #4 : 23 Mart 2011, 17:07:37 »
Azumi = sengoku jidaiye son verme amacıyla savaşta ailesi öldürülmüş çocuklardan oluşan bir ninja ekibi ve bu ninja ekibinin başına geçen duygusal ama aynı zamanda acımasız kızımız Azumi'nin ülkeyi bölen daimyolara karşı savaşı. (aynı isimle bir çizgiromanı da mevcuttur.)

Shinobi: Heart Under Blade = Sengoku Jidai'nin bitimiyle beraber Shogun Tokugawa ve sadık generallerinden Hattori Hanzo, savaş boyunca onlara hizmet etmiş Iga bölgesinde yaşayan ninja köylerinin, artık barış için bir tehlike oluşturduğunu düşünmeye başlar. Ninjalar ise efendilerine sonsuz bir bağ ile bağlıdırlar ancak iki köy arasında yüzyıllardan beri süren bir kan davası vardır. Hattori Hanzo bu düşmanlıktan faydalanarak, iki köyün en iyi savaşçılarının seçilmesini ve en son ayakta kalacak köyün yaşamaya hak kazanacağını köyün ileri gelenlerine bildirir. Ancak şöyle bir sorun vardır, iki köyün en güçlü iki ninjası, diğerlerinin karşı çıkmalarına rağmen birbirlerini deli gibi sevmekte ve bitmeyen bu düşmanlığı durdurmak istemektedirler. Galip gelen aşk mı yoksa görev bilinci mi olucak? (Basilisk isminde bir çizgi filmi ve çizgiromanı mevcuttur. Çizgi film mtvtürkiye kanalında gösterilmiş, çizgiromanı ise çeşitli fan siteleri tarafından türkçeye çevrilmiştir. Çevirenlerden birtanesi de benim  melek* denk gelirseniz AniAnka grubu )

eğer bulabilirseniz Japonya'da yayınlanmış çeşitli dönem dizileri var. Geçen sene yayınlanan en önemli dizide Japon İhtilal Kahramanı Ryouma anlatılıyordu. Hatta bizim Ertuğrul Fırkateyninin batması ve kurtulanların Ryouma'nın amiral olan kardeşi tarafından İstanbul'a getirilmesi dizide yer almıştı.  sekil* bu sene Sengoku Jidai'de yaşamış ve her biri farklı clanların daimyolarıyla evlenmiş 3 kız kardeşin hikayesi var. Kardeşlerin güç arzusu kocalarını birbirlerine düşman etmiş ve bu döemde yaşanmış en kanlı savaşlara neden olmuştur. Gerçek olaylardan konu alınarak çekilmiş bir dizi. (dizi isimlerini şuanda ne yazık ki bilmiyorum. en yakın zamanda öğrenip buraya yazıcam  tbr* )

Çevrimdışı Saşha

• *
    • Profili Görüntüle
    • Donanım Haber
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #5 : 24 Mart 2011, 10:53:17 »
@akmedivh

Hocam çok teşekkürler Azumi'yi izlemişim IMDb'den baktımda.

Shinobi çok iyi oldu okurken tanıdık geliyor dedim meğer Basilisk ile aynı konuymuş.Animesi olan Basilisk'ide izledim tam 22 bölüm sürüyor tebessum* Mangasını okumadım ama.

O TV dizileride eskilerden beri TRT'de yayınlanıyor çok rastlıyorum Çin - Kore - Japon yapımı dizilere.Hatta eskilerde Shogun adında bir dizi vardı tebessum*

Edit: Shinobi'yi izledim rezaletmiş.
« Son Düzenleme: 24 Mart 2011, 19:36:22 Gönderen: Saşha »

Çevrimdışı bozkirsovalyesi

• Forumun Araştırmacısı
  • *
  • Ödül Sistemi v3 Ailesinin büyümesine yardımcı olanlara verilir.
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #6 : 24 Mart 2011, 21:48:44 »
Bu konudan başka bir tane daha açılmamışmıydı.?
LÜTFEN LİNKTEN GİRİP FİKİRLERİNİZİ YAZINIZ.

http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=78969.0
----
----
----

Lütfen forumda kendi aranızda tartışmayın. Bir yerde sorun olduğunu düşünüyorsanız özel mesaj atın ilgilenelim.

Forumda adaletsizlik olmamalı. Yönetici olarak işimiz bu zaten. Biz bazı şeyleri gözden kaçırıyorsak siz bizlere haber verin.

Çevrimdışı Gokce

• *
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #7 : 17 Nisan 2011, 17:18:32 »
Başka konuya yazdıydım burayada yazayım.. Bu shogun 2 çıktığından beri iki film bulabildim adam gibi.. Biri Ran , diğeri de Kagemusha .Bu iki filmde japon yapımı , aynı yönetmen tarafından çekilmiş eski filmler ama kesinlikle ve kesinlikle izlenir eğer feodal japonya'yla ilgili film arıyorsan.. Bunları sakın kaçırma..!

Çevrimdışı Nobutada94

• *
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #8 : 22 Nisan 2011, 18:28:54 »
Seven Samurai öneririm ;) siyah beyaz ve gelmiş geçmiş en iyi samuray filmi olarak gösteriliyor ama bence son samuray o ünvanı hak ediyor.Film bu arada 3.5 saat yada 3 saat yanlış hatırlamıyosam filmin başında sıkılabilirsiniz ama ilk 20-25 dk dan sonrası harika

Çevrimdışı lonelyboy

• *
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #9 : 29 Nisan 2011, 00:23:11 »
goemon. ninjalarla ilgili bir film. ama otobüste rast geldiğimden tam izleyemedim
İMZA SİLİNDİ - BOYUT önemli olan imzanın boyutu değil işlevi
Eğer laik görürseniz ben Rome: Total War genel veya modifikasyonlar da bölüm sorumlusu olabilirim.

adam dinle romeyı ayırıyor beyler

Oyun dünyasındaki gelişmeleri Oyun Fest'ten takip edin.
İncelemeler, haberler ve özel içerikleriyle yükselen değer Oyun Fest sizleri bekliyor.