Anket

En güçlü müslüman ülke hangi ülke?

The Turks
18 (56.3%)
Egypt
2 (6.3%)
Moors
3 (9.4%)
Timur
9 (28.1%)

Toplam Oy Verenler: 32

Oyun dünyasındaki gelişmeleri Oyun Fest'ten takip edin.
İncelemeler, haberler ve özel içerikleriyle yükselen değer Oyun Fest sizleri bekliyor.

Konu: En güçlü müslüman ülke hangi ülke?  (Okunma sayısı 2832 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sun Tzu

• *
  • Total War Türkiye
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« : 04 Ekim 2011, 12:15:14 »
müslüman ülkeler arasında askeri bakımdan en güçlü ülke hangi ülke hangi ülkenin ordusu en güçlü ordu? bence the turks sizce hangisi?

Çevrimdışı Sultan Jalal the Scarred

• *
  • ∞∞∞Amar Utu∞∞∞
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #1 : 04 Ekim 2011, 13:32:04 »
Türkler en güçsüzler Quapukulu Janissary Archers ve Janissary Heavy Inf. dışındaki birlikleri iğrenç bir de Sipahis var ve Batıda bizans-Macar ilerleyince Daniamrka-Almanya-Polonya Kutsal topraklarda Haçlılar ve Papa Doğuda Moğol-Timur Kuzeyde rusya-Moğol-timur güneyde mısır çok korkunç bir durum türkler en güçsüz devlet yani ama en güçlü Timur

Çevrimdışı Fett

• *
  • Esilda-i kaldanese solgamis urda belie
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #2 : 04 Ekim 2011, 14:57:57 »
Türkler en güçsüzler Quapukulu Janissary Archers ve Janissary Heavy Inf. dışındaki birlikleri iğrenç bir de Sipahis var ve Batıda bizans-Macar ilerleyince Daniamrka-Almanya-Polonya Kutsal topraklarda Haçlılar ve Papa Doğuda Moğol-Timur Kuzeyde rusya-Moğol-timur güneyde mısır çok korkunç bir durum türkler en güçsüz devlet yani ama en güçlü Timur

Bakınca evet Türklerin konumu, askeri düzeyi (oyunda) kötü bir durum almış. Fakat güzel olanda bu değil mi zaten? Türk'ü Türk yapan buydu zaten bunun sayesinde geçmişimiz iyi. ama tabi oyunda bencede en güçlü devlet Timur. Gerçekte ise Türkleri hiç kimse alt edemezdi Altın dönemindeyken. Yani barut bulunmadan önce...

Çevrimdışı Sun Tzu

• *
  • Total War Türkiye
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #3 : 04 Ekim 2011, 15:32:10 »
arkadaşlar tam tersine türkler en güçlü devlet ben full kapıkulu askerleriyle hungarynin the papal statesin francenin spainin venediğin full 120 lik şövalye ordularını yenmiştim türkleri güçsüz yapmamışlar gerçek hayatta olduğu gibi oyundada türkler en güçlü devlet.zaten oyunun trainerinde türklerle englandın savaşını veriyor ve savaşı türkler kazanıyor ben türklerin atlı okçularıyla benden 1000 asker daha fazla olan orduyu yeniyorum saracen militai ve baltalı piyadelere söylenecek söz yok zaten.birde türkler en güçsüz demişsiniz siz hiç türk gücü diye birşey duymadınız mı srn*

siz ikiniz olun ben tek olayım istediğiniz ülkeyi seçin ve istediğiniz birliği fulleyin bende the turks olayım jannissariy yani yeniçerileri fullayım sizin ordudan birtane asker kalmaz merak etmeyin kah*

bu arada sultan jalal senin yaş kaçtı?

• *
  • ∞∞∞Amar Utu∞∞∞
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #4 : 04 Ekim 2011, 15:49:26 »
arkadaşlar tam tersine türkler en güçlü devlet ben full kapıkulu askerleriyle hungarynin the papal statesin francenin spainin venediğin full 120 lik şövalye ordularını yenmiştim türkleri güçsüz yapmamışlar gerçek hayatta olduğu gibi oyundada türkler en güçlü devlet.zaten oyunun trainerinde türklerle englandın savaşını veriyor ve savaşı türkler kazanıyor ben türklerin atlı okçularıyla benden 1000 asker daha fazla olan orduyu yeniyorum saracen militai ve baltalı piyadelere söylenecek söz yok zaten.birde türkler en güçsüz demişsiniz siz hiç türk gücü diye birşey duymadınız mı srn*

siz ikiniz olun ben tek olayım istediğiniz ülkeyi seçin ve istediğiniz birliği fulleyin bende the turks olayım jannissariy yani yeniçerileri fullayım sizin ordudan birtane asker kalmaz merak etmeyin kah*

25

• *
  • ∞∞∞Amar Utu∞∞∞
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #5 : 04 Ekim 2011, 15:55:18 »

Custom Battle'de ben İngiltere karşımdakinide Türk ayarladım.Kendime 6 birim Longbowmen,4 birim English Kngiht,10 tanede billmen koydum Türklere ise 6 birim Janissary Archers,4 birim Yeniçeri tüfekçisi,5 birim Janissary Heavy Inf. ve 2 birim quapukulu ile 3 birim Sipahi koydum.Savaşa başladık sonuçlar

Kaybettiğim adam:90
Türklerin Kaybettiği adam:890

fotoğrafını koymak isterdim ama yanlışlıkla oka tıklayıp custom battleyi kapattım.

Çevrimdışı brkcbbr

• *
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #6 : 04 Ekim 2011, 16:46:44 »
 srn* O yapay zekanın sorunu. Aynı birimleri al türklerle oyna farkı görürsün.  tbr*

Oyunda mısırlıların sadece konumu iyi. Askerleri berbat Emevilerde aynı şekilde. Türklerle oynamayı bilirsen en iyi devlet. Bazıları moğol var timur var haçlı çok zorluyor diyor. Onun için bu oyunda adımız "Türkler" o dönemde kaç tane devletimiz yıkılmış haberiniz var mı? Moğollarla ASD yıkılmış. Timur Ankara savaşında bize çok büyük zararlar vererek fetret dönemini başlatmış. Moğol ve timurun çok güçlü olması gerçekciliği arttırmış.
Ben Orta Asya'da Yetişen Anadolu'da Büyüyen Avrupa İçlerine yürüyen TÜRKÜM!!!

Çevrimdışı erolerol22

• *
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #7 : 04 Ekim 2011, 16:58:28 »
Türk lerin kale savunması konusunda mükemmel bi potansiyeli var bu konuda herkesle tartışırım  ask*
Fark yaratmak..!

-Bill Gates

Çevrimdışı Ramdac

• *
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #8 : 04 Ekim 2011, 17:46:05 »
Müslüman ülkelerden sadece türkler ile oynadım atlı okçular ile yaptığım savaşlar sayesinde kayıp vermeden zafer kazandığımı biliyorum.

Çevrimdışı TolHydra

• *
  • Darth Revan
    • Profili Görüntüle
    • Ödül Sistemi v3
« Yanıtla #9 : 04 Ekim 2011, 18:06:54 »
moduna göre bayağı değişen bir soru ayrıca oynayan adama göre de değişir "bazısı atlı okçu sever"
bana kalırsa Moğollar kesinlikle en iyisi.... hele bi de bizans ve orta doğuyu aldılarmı kan kusturuyorlar herkese dov*

Middle finger bee-yatch!

Oyun dünyasındaki gelişmeleri Oyun Fest'ten takip edin.
İncelemeler, haberler ve özel içerikleriyle yükselen değer Oyun Fest sizleri bekliyor.