Diğer Oyunlarda Olup Total War'a Uyarlanabilecek Özellikler?

• 196 Yanıt
  • 40777 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı bozkirsovalyesi

• Forumun Ara?t?rmac?s?
  • *
  • 5308
Yeni bir totalwar fikirler listesi yapıyorum.

Daha önce böyle bir çalışma hazırlamıştım ve işe yaradı.
2005 - 2006 yıllarında hazırladığım o listedeki fikirlerimin büyük kısmı CA tarafından ciddiye alınıp sonraki oyunlara eklendi.

Ama son zamanlarda oyun dünyasından uzak kaldığım için yeni gelişmeleri izleyemedim.
Biraz yardım etsenizde diğer oyunlardan alınıp totalwar oyunlarına uyarlanabilecek şeyleri toparlasak.

Örneğin Max Payne oyununda iki oyun görünümü vardı. Biri çocuklar - diğeri yetişkinler için. Oyunun yalnızca yetişkinler için olan
versiyonunu seçince aşırı şiddet - erotizm - kan efektleri gibi şeyler çıkıyordu.

Malum totalwar oyunlarında kan bile yok. Çünkü o zaman yaş sınırının yükselmesi gerekiyor.
Şimdi Max Payne sistemi kullanılırsa bu sorunu aşarız bunu yeni listeme yazacağım.

Sonra çoğu kişi oyun içinde yeni kentler kurmak istiyor.

Bu gibi şeyleri yani özellikle son çıkan oyunlarda olup da totalwar a uygulanabilecek şeyleri buraya yazın.
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2013, 20:12:20 Gönderen: * Halife * »
LÜTFEN LİNKTEN GİRİP FİKİRLERİNİZİ YAZINIZ.

http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=78969.0
----
----
----

Lütfen forumda kendi aranızda tartışmayın. Bir yerde sorun olduğunu düşünüyorsanız özel mesaj atın ilgilenelim.

Forumda adaletsizlik olmamalı. Yönetici olarak işimiz bu zaten. Biz bazı şeyleri gözden kaçırıyorsak siz bizlere haber verin.

Yeni kent kurma fikrine katılıyorum. Bence Krallar'ın özel hayatları,skandalları ve hanedan usulü de oyuna eklenmeli. Herhangi bir trajedi ise devletler arası diplomasiye etki edebilmeli. Ayrıca kansız savaş mı olur ya? Bu oyunun en büyük eksiği bence kan. 18 yaşından küçüklerde oynamasın canım nolacak. pff*

*

• Forumun Ara?t?rmac?s?
  • *
  • 5308
Sims Medieval oyunu:

Alıntı
Mesela kralsınız. Tahtınıza oturup, halkın sorunlarını dinleyip, çözüm üretebiliyorsunuz.
Eğer ürettiğiniz çözüm doğruysa populariteniz artıyor, tabi ki kral olmanın başka avantajları da mevcut. Mesela istediğin birini idam ettirebilmen gibi :)

Wizard da bayağı ilgi çekici, lvl atladıkça yeni büyüler açılıyor. Karşındaki karaktere ciddi bir zarar verebiliyorsun.
Casus da ilgi çekici bir karakter, özellikle benim yaptığım kadın casus karakterinden de olabilir. Kıyafeti vs. bayağı fena :D Milletin parasını çalabiliyorsun.

Şövalye karakteri de kralın otoritesini kullanarak milletten para isteyebiliyor.
Görevleri yaptıkça RP kazanıyorsunuz, RP ile bölgenize yeni binalar ekleyebiliyor, yeni binalarla da yeni kahramanlara sahip olabiliyorsunuz.
Aynı zamanda diğer bölgelerle dostluk için de RP gerekiyor.

Hain ilan ediyor ve stock denen yerlere yolluyor. (Stock da insanların elleriyle kafalarının bağlı olduğu bir yer, suç işlerseniz kral sizi o cezayla cezalandırabiliyor)

Bu tür şeyler de oyunlara eklenebilir.  ehi*

----
----
----

Lütfen forumda kendi aranızda tartışmayın. Bir yerde sorun olduğunu düşünüyorsanız özel mesaj atın ilgilenelim.

Forumda adaletsizlik olmamalı. Yönetici olarak işimiz bu zaten. Biz bazı şeyleri gözden kaçırıyorsak siz bizlere haber verin.

*

Çevrimdışı Siyah Kurt

• **
  • 3255
  • Gece Kahvesi...
Yeni kent kurma olmasın mazallah oyuncular öyle şeyler yaparlarki sefer haritasında aman aman.  skl*
Onlarla ve dünyayla savaştayım
Beni karanlığa sürüklemeye çalışıyorlar
İnancımı bulmak için çabalıyorum
Kollarından kayarken
Uyanık kalmak gittikçe zor oluyor
Ve gücümü hızla yitiriyorum
En sonunda bana hayat veriyorsun
Uyanığım! Canlıyım!

Şimdi neye inandığımı biliyorum
Şimdi benim zamanım
İstediklerimi yapacağım çünkü bu benim hayatım
Burada, hemen şimdi!
Direneceğim ve asla vazgeçmeyeceğim
Neye inandığımı biliyorum
Uyanığım ve Canlıyım!

*

Çevrimdışı cahman

• **
  • 3427
başka oyunlarda varmı yokmu bilmem ama benim düşüncem bu: oyunda komple devleti yönetmek yerine hanedanı yönetmek istiyorum hanedanda karakter olarak hükümdarı yönetebilelim sadece.Hükümdarın katıldığı savaşları yönetebilelim diğerleri otomatik olsun.Hükümdar ölünce yerine oğullarından birini seçip taht kavgalarına tutuşalım.Devletin kendi hazinesi olduğu gibi birde ayrıca karakterlerin de kendi paraları olsun bu paraları taht kavgaları sırasında ordu komutanlarını yanımıza çekebilmek için kullanalım.Ayrıca oğullar babalarına karşı da isyan edebilmeleri olsun bu durumda etw deki gibi isyancılarımı yoksa hükümdarımı seçicen gibi bişey çıksın önümüze.Kampanya üzerindeki orduların tümünü biz doğrudan yönetemeyelim.Mesela ikta sistemi gibi bişey olsun biz bi bölgeyi bi oğlumuza yada komutana verelim o bölgenin sahibi bize ordu yetiştirsin.O ordunun sahibi bölge sahibi olsun ama biz istediğimizde orduyu istediğimiz yere getirsin sefer sırasında bize katılsın.Biliyorum total warun baya dışına çıktım ama bu özellikler olursa harika lur bence tebessum*
NO FUTURE

*

Çevrimdışı II.Bayezıd

• **
  • 3852
  • Gerçek, zamanın tek kızıdır.
Oyundaki şehirlerimize vali veya kaymakamları biz atıyalım.Bir şehrimize özerklik verebilelim.Anlaşmalarda sınırları kendi elimizle çizebilelim.Afrika kıtasının kıyıları Endonezya ve Avustralya ile birlikte Amerika oyunda olursa farklı senaryo çeşitliliği ile sıkılmayız.
Sömürgecilik oyuna daha iyi yansıtılmalı.Bu dediklerim 1600 ve sonrası oyunlar için geçerli.

Tarih açısından bakarsak 350-1080 arası, veya benim en çok istediğim 1530-1700 arası bi oyun yapılsa çok güzel olur. 1815-1914 biraz zor gibi ama o da olabilir. tbr*

*

Çevrimdışı 470emre

• 1589
  • Egomuz yoktur bizim, ama bünyemiz alerjiktir
Sims Medieval Oyununu bir oynayayım yahu  yardir*
Günümüz siyaseti hayvanlara göre düzenlenmiştir. Hayvanlarla iletişim kurmanın iki yolu vardır: kandırmak ve korkutmak."

Hakan Günday

Bence aşağıdaki şu konulara oldukça önem verilmeli :

Doğal Olaylar (Büyük Yangınlar, Depremler, Salgın Hastalıklar vb.)
Toplumsal Olaylar (İsyanlar, Kavramlar, Devrimler vb.)
Bilimsel Olaylar (Yeni Buluşlar, Ünlü Fizikçiler vb.)

Bana göre yukarıdaki maddeler, bir ülkenin ekonomisini, huzurunu, yaşayış biçimini çok etkileyen unsurlar.
Ve bu unsurları, CA tam anlamıyla etkili bir şekilde gerçekleştirirse, ortaya çıkan yeni TW oyunu, tadından yenmez...

*

• Forumun Ara?t?rmac?s?
  • *
  • 5308
Oyunlarda olsun istediğimiz şeylerle ilgili fikirler çoktan hazır zaten.
O konu çok açıldı.

Bana şimdi yeni bir şeyler lazım.
Daha önce yazılmamış şeyler özellikle de başka oyunlarda olup da totalwar ada eklenebilecek şeyler.

----
----
----